Klimatyzatory postojowe Karlino

Klimatyzatory postojowe Karlino

4 marca, 2019 0 przez Doradca Klienta

Bardzo często widzimy jak kierowcy, mieszkając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg ten stanowi zły oraz ze względów ekonomicznych oraz tak ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Stargard

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas drogi jest dobrym zachowaniem, od którego trudno uciec, to zarabianie spośród niej w trakcie postoju nie jest szybko wskazane. Marnujemy paliwo i używamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne stanowi toż, że ułatwia on bezpieczeństwo pozycji oraz zapewnia, że kierowca oraz ładunek trafią na terytorium w sumie.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na zbycie możemy spotkać dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten doskonały działa coś na identycznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zleceniem jest ograniczenie temperatury oraz ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Ważne elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są włożone w jakiejś obudowie łączonej z normy na dachu kabiny samochodu albo na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, odnosi się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest silnikiem elektrycznym zaś w razie potrzeby chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest zarówno wyposażone w plan, który zabezpiecza nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może robić automatycznie czy możemy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Białogard

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele modniejszym i raczej nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w system została wprowadzona woda. Stanowi ona dokładnie schładzana, oraz ważną właściwością tego gatunku klimatyzatorów stanowi toż, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we mieszkaniu pojazdu, a jedynie obniżają prowadzącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego rodzaju występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zlokalizowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu umieszczony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest nadzwyczaj trudna, gdyż że on obniżyć temperaturę powietrza prowadzącą we mieszkaniu pojazdu nawet o sto procent w kontakcie do temperatury na zewnątrz. A ze względu na uszkodzenie zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie funkcjonuje w krótkim klimacie. Także kiedy w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub sterować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką zaletą jest ograniczony pobór prądu potrzebny do sprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Białogard