Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

18 maja, 2019 0 przez Doradca Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do praktyki w nowym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są szansę kierowania do pracy za granicą polskich ludzi jak również obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z opieki na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, wtedy oni są najczęściej wysyłanymi do pracy za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Delegowanie jest optymalną formą wysłania człowieka do własnego kraju w celu czasowego pisania pozycji w ostatnim świecie. Należy przy tym pamiętać, że w pełnym stanie w którym człowiek prowadzi własną karierę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w sfery budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do praktyki w Niemczech, przydatne jest kupienie wizy Vander Elst. Istnieje wtedy wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich pomocy w własnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej przyczynie może tymczasowo delegować swoich pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na produkcję co liczyło miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i treści na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą delegować swoich pracowników do praktyki w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana jest w końcu tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do praktyki w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy godzi się ze działaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie mieć zawartą umowę o książkę lub zajęcie z Naszym pracodawcą, w układzie z tymże potrzebuje być zabezpieczony i podejmować minimum od maja u pracodawcy, który chce delegować człowieka do praktyki w Niemczech. Wymaga w układzie z tym legalnie mieszkać na obszarze Polski, mieć pozwolenie na rzecz. Konieczny jest materiał emitowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w charakterze zabezpieczenia społecznego oraz co istotne aby wystąpić po te fakty wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa kraj w którym pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych faktów trwa kilka tygodni i w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten poziom istnieje dodatkowo niezbędny aby udowodnić, że funkcja w Niemczech nie jest dobrym celem zatrudnienia gościa i z razu po zatrudnieniu nie chyba on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony istnieje na pewne w Polsce i jego praca za granicą ma charakter jedynie tymczasowy i w ramach swojej praktyki w Polsce został wysyłany do uprawiania swoich obowiązków na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i kierowaniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową stawkę za usługę w wysokości 250 zł netto za jakiegoś pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we wszelkich procedurach i pozytywne kierowanie swoich pracowników do Roli w Niemczech. Nasza rada jest kompleksowa – z funkcjonalnej oraz silnej rekrutacji ludzi z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawe oraz poradę w załatwieniu wszystkich obowiązujących w procesie delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa wnioski w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i sztuce u pracodawcy, umowa pracodawcy z marką z pozostałego państwa UE, zaświadczenie z firmy dostarczającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi także zgłosić ten fakt w niemczech w innych instytucjach w zależności z wielu czynników, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy także odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy występujący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do praktyki w Niemczech podlega przepisom w kierunku płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w zależności z części i np. ogólna stawka to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej toż w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak także same firmy do praktyki w jakich ludzie są delegowani przykładają ogromną wartość do ocen czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cechę wypłaty dla gościa można wypłacić chociaż w całości ryczałtu czy diety czy w sposób niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Własną firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków funkcji oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w formacie pochodzącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i dodatkowo Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech