Proste opisy kart płatniczych

Proste opisy kart płatniczych

17 grudnia, 2017 3 przez Doradca Klienta

Wyrażamy 5 rodzajów kart płatniczych:

Karta Bankomatowa
Służy ona jedynie do wypłacania pieniędzy z bankomatu oraz do sprawdzenia stanu rachunku, dlatego nie jest ona zbyt popularną opcją. W dzisiejszych czasach jej funkcje przypisuje się często karcie debetowej. Dlatego karta bankomatowa nie jest zbyt popularna w dzisiejszych czasach.


Karta Debetowa
Jest to karta wydawana do rachunku bankowego. Jest bardzo popularna i ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie bez niej, jeśli ma się internetowe konto bankowe i korzysta się z zakupów przez internet. Jako środek płatniczy można dzięki niej wykonywać transakcje w coraz to większej ilości sklepów stacjonarnych Polsce. Pieniądze są bezpośrednio pobierane z konta bankowego. Jako, że jest to karta debetowa, jest możliwość zapłacenia kwoty większej, niż ta która aktualnie znajduję się na rachunku. Dług jednak trzeba oczywiście uregulować z bankiem.
Karta Obciążeniowa
Możecie się spotkać z nazwą charge’owa. Działa ona w ten sposób, że obciąża rachunek wykonującego transakcje do jakieś określonego limitu i nie jest ważne czy dana osoba ma w danej chwili fundusze na pokrycie kosztów transakcji. Raz w miesiącu bank pobiera pobiera opłaty za transakcje, które były wykonywane i całość całość kwoty musi być bezwzględnie wpłacona. Nie ma tu miejsca na kompromisowe odwlekanie wpłaty czy na wpłacanie kwoty w ratach.
Karta Kredytowa
Nie jest związana z kontem osobistym. Bank przyznaje klientowi limit i jest on uzależniony od jego zarobków. Działa bardzo podobnie jak karta obciążeniowa, czyli klient również może wykonywać transakcje bez pokrycia. Jest ona nawet teoretycznie bardziej korzystna niż karta obciążeniowa, dlatego że nie ma przymusu wpłaty całej kwoty za wszystkie transakcje co miesiąc. Wystarczy wpłacić jedynie np. połowę czy jedną czwartą sumy, natomiast w takim wypadku bank zacznie pobierać odsetki od niezapłaconej jeszcze kwoty.
Karta Przedpłacona
Jest to karta którą zamawia się w banku. Wpłacamy do niej własne pieniądze i ta suma jest naszym absolutnym limitem. Karta przedpłacona usprawnia m. in. zakupy przez internet, więc dla tych, którzy często kupują online jest to bardzo dobra opcja.