Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

5 maja, 2020 0 przez Doradca Klienta

Tulipan wciąż fascynuje kobiety swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc wymarzonym podarunkiem zarówno dla mamy, siostry, nauczycielki, jak i żony. Mimo wszystko przed wręczeniem kwiatów warto rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją symbolikę. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a także stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem bukietu oznaczającego zazdrość. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem idealnym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, że jest odrobinę zbyt młoda dla swojego wybranka, czy też zapowiedź szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany