Poczta kurier Głowno zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Doradca Klienta

Z powodu wysokiego tempa życia i większej popularności transakcji online, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty przyciągają nas małymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Przedbórz zamów online może być naprawdę proste i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Przedbórz zamów online

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to takie o małych rozmiarach. Chociaż przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera wiele upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas oraz swoje nerwy, bo stanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka etapów, najpierw trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Przedbórz zamów online pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć naszą przesyłkę już w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu paczki gdzieś na czas. Najczęściej czas dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy wiele paczek każdego miesiąca warto skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tak wielu paczek z pewnością zauważymy też plusy z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego mieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza gdypaczki dużo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych będzie korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z nich z osobna. Dlatego gdy musimy wysyłać większe ilości paczek możemy skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, kiedy towar który musimy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem będzie nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od wysłania tradycyjnej przesyłki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować przesyłkę i ułatwić kurierowi odebranie. Ze względu na rozmiary paczki musimy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania pakunku.

Dobrze pamiętać, że licząc wysokość pakunku oraz masę musimy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgoci, w związku z tym najlepiej nie przybliżać się do granicznej masy paczki. Decydując się na paletę na której prześlemy towar, sprawdźmy czy jest ona w dobrym stanie. Zepsuta paleta nie może zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ucierpieć. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania paczki, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za straty.

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne wskazówki odnośnie rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym dobrze jest poznać je przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie przesyłki z delikatną zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Przedbórz zamów online chce żeby wszystkie paczki były transportowane z uwagą, jednak musimy pamiętać, że w trakcie transportu nasza paczka może się obracać a nawet zostać zgnieciona przez pozostałe pakunki.

Następną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Przedbórz zamów online odbierając przesyłkę musi też ten dokument dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś przybyć. W związku z tym dobrze jest myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Przedbórz zamów online .

Zobacz również poczta Kurier