Jakie korzyści daje karta przedpłacona?

Jakie korzyści daje karta przedpłacona?

Jeśli nie lubisz nosić ze sobą większej gotówki lub cenisz sobie wygodę, pewnie często korzystasz z kart płatniczych w swoim sklepie. Nie każdy jednak ma taką możliwość, ze względu na duże opłaty za korzystanie lub niespełnianie odpowiednich wymogów formalnych, takich jak wiek, czy posiadanie rachunku w konkretnym banku. Karta przedpłacona jest rozwiązaniem idealnym dla takich osób. Dodatkowo karta przedpłacona ma znacznie szersze zastosowanie niż kredytowa lub debetowa.karty kredytowej

 

Wyjazdy na urlop – to wtedy najczęściej zadajemy sobie pytanie „Jak zabezpieczyć nasze pieniądze?”. Często zabranie ze sobą kilku tysięcy w gotówce to ogromne ryzyko. Z jednej strony możemy zostać ofiarami kradzieży, z drugiej strony w trakcie ciekawej wycieczki możemy po prostu zgubić pieniądze. Wiele osób decyduję się na zabranie karty płatniczej i płacenie przy jej użyciu w sklepach i wypłacanie pieniędzy w bankomatach. Oczywiście, jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie musimy martwić się, że ktoś ukradnie nad kartę – nawet jeśli, osoba ta nie zna PIN-u, więc teoretycznie jesteśmy bezpieczni. Problem mają osoba, które nie mają rachunku w banku i nie chcą lub nie mogą go mieć. Nie wszyscy bowiem mamy taką możliwość i zaufanie do instytucji bankowych. W takiej sytuacji możemy skorzystać z karty przedpłaconej (prepaid), której wydawcą jest de facto bank, aczkolwiek my nie jesteśmy związani umową. Polskie prawo przewiduje obowiązek okazania dowodu osobistego przy wydawaniu kart przedpłaconych, a wiele banków wymaga posiadania kont bankowych. Dla sprytnych osób nie jest to jednak wielka przeszkoda, ze względu na możliwość, jaką stwarza nam zakup takiej karty od zagranicznego np. niemieckiego producenta . Niemieckie regulacja prawne pozwalają korzystać z karty bez podawania żadnych danych osobowych, co przyczynia się do ich dostępności dla anonimowych kupców.

Karta przedpłacona to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, chcących zachować anonimowość z różnych względów. Gdy zbieramy pieniądze na prezent dla żony, szansa, że dowie się ona o gromadzonych pieniądzach, jest duża. W takim przypadku posiadanie karty nieimiennej, na którą przelewamy, co jakiś czas określoną kwotę jest nieocenionym rozwiązaniem. Pozostajemy również anonimowi w trakcie zakupów przez internet, ponieważ karta przedpłacona umożliwia wykonywanie przelewów internetowych i pozostają one anonimowe. Zwykła karta płatnicza, przypisana do rachunku bankowego nie umożliwia takiego rozwiązania.

Kolejną ogromną zaletą kart przedpłaconych, która wpływa na to, że taka karta jest bezpieczniejsza od karty debetowej, jest kwestia wpłacania pieniędzy. Karta przedpłacona może być wykorzystywana do płatności tylko w kwocie, jaką została wcześniej zasilona. Oznacza to, że w przypadku kradzieży karty i np. złamaniu kodu PIN, złodziej nie wyda ani grosza więcej niż jest na karcie. W przypadku karty kredytowej taki złodziej może wydać znaczne więcej, zaciągając automatycznie kredyt na karcie. Niemiła niespodzianka w postaci kilku tysięcy długu na pewno nikogo nie ucieszy.

Karta przedpłacona może być również świetnym prezentem dla bliskiej osoby. Dawanie pieniędzy nie zawsze jest eleganckie, a karty podarunkowe do sieci sklepów obligują korzystającego do konkretnego zakupów u konkretnego producenta. Zupełnie inaczej jest w przypadku kart przedpłaconych, z których możesz skorzystać praktycznie wszędzie. Na całym świecie z kart wydanych przez firmę Visa można skorzystać w 24 milionach punktów.

Podsumowując, należy zdecydowanie określić kartę przedpłaconą jako bezpieczny i gwarantujący anonimowość środek płatniczy. Obok pieniądza jest to jedyna metoda, aby nie podawać swoich danych przy zakupach w internecie. Karta przedpłacona to również doskonały prezent, również dla osób niepełnoletnich, który może być pierwszym krokiem stawianym w świecie współczesnych finansów.

wyślij sms o treści Wniosek na nr 7393

Lub złóż wniosek online