FAQ

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI
Czym jest karta ?

Karta przedpłacona Visa jest kartą płatniczą, działającą na zasadzie salda dodatniego. Możesz nią dokonywać płatności wszędzie tam, gdzie akceptowana jest obsługa kart Visa, a więc w ponad 24 milionach punktów na całym świecie. Wystarczy, że doładujesz swoją kartę wybraną kwotą, a wtedy możesz ją wykorzystać wszędzie tam, gdzie płatność gotówką jest niewygodna (wyjazd) lub niemożliwa (zakupy internetowe).

Gdzie można kupić kartę przedpłaconą ?

Możesz ją kupić w wybranych punktach sprzedaży lub zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Jakie są koszta, związane z użytkowaniem karty ?

Wszystkie koszty związane z użytkowaniem karty znajdziesz w zakładce OPŁATY I PROWIZJE.

Co zrobić w momencie, gdy skończyły się wszystkie środki na mojej karcie?

Oczywiście możesz doładować swoją kartę powtórnie. W tym celu najpierw zarejestruj się na naszej stronie i uzyskaj aktywacje ponownego doładowania. Później udaj się na pocztę lub wykonaj przelew ze swojego rachunku w bankowości internetowej.

Zleciłem doładowanie mojej karty, jednak w dalszym ciągu nie mam na niej żadnych środków. Co mam robić w takiej sytuacji?

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci rozwiązać ten i każdy inny problem. Jesteśmy do twojej dyspozycji w dni robocze od 8 do 23.

W jaki sposób dokonywać płatności w internecie?

Należy jako opcję płatności wybrać kartę kredytową/płatniczą/debetową. W polu wymagane nazwisko zalecamy wpisywanie własnego nazwiska, a data ważności podana jest na przodzie karty. Kod kontrolny, który często jest wymagany, znajduję się na odwrocie. Jest to trzycyfrowy ciąg znaków poniżej paska magnetycznego.

W jaki sposób mogę płacić za zakupy w sklepie przy użyciu karty przedpłaconej ?

Aby zapłacić za swoje zakupy, wystarczy skorzystać z terminala do płatności kartą, a następnie złożyć podpis na paragonie. Pamiętaj, że należy podpisać swoją kartę zaraz po jej otrzymaniu.

Jak długo ważna jest karta ?

Karta ważna jest rok. Po tym czasie wysyłamy nową kartę, jeśli zostanie przez Ciebie aktywowana. Data ważności znajdująca się na przodzie karty nie jest faktyczną datą ważności, jednak w trakcie płatności internetowej powinna być podawana w formularzu.

Jak mogę sprawdzić wysokość posiadanych środków?

Sprawdzanie stanu konta możliwe jest na naszej stronie internetowej lub wysyłając SMS o treści: ”check” na numer 74858. Opłata za SMS uwzględniona jest w tabeli opłat, dostępnej tutaj.

Skradziono mi kartę. Co mam robić?

W takim przypadku musisz niezwłocznie skontaktować się z nami, dzwoniąc na naszą infolinie.